PIERWSZY KAPODASTER

Gitara jest wspaniałym instrumentem, który nie traci na popularności. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób właśnie gitarę upatrzyło sobie na swój pierwszy instrument. Bez względu na to czy będzie to gitara klasyczna, akustyczna czy elektryczna, początki zawsze będą trudne. Gitara posiada szeroki zakres dźwięków, w którym początkujący muzyk może się pogubić. Po pewnym czasie to zagubienie mija, a kiedy poznamy już podstawy gry na gitarze, będziemy szukać rozwiązań, które zwiększą możliwości naszego instrumentu.

Z pomocą przyjdą nam różne akcesoria, a jednym z ciekawszych i najchętniej wybieranych jest kapodaster. Kapodaster jest urządzeniem zakładanym na gryf gitary, na wysokości wybranego przez nas progu. Dociska on struny do podstrunnicy, podwyższając tonację naszej gitary.

Kiedy warto pomyśleć o zakupie kapodastra? Nie ma dobrego ani złego czasu, choć w pierwszych tygodniach gry raczej nie będzie nam on potrzebny.
Kiedy zdecydujemy się na jego zakup, nie musimy martwić się o cenę takiego sprzętu. Wiele kapodastrów można znaleźć już w okolicach trzydziestu złotych. Bardzo dobry na początek będzie model AE01, który z powodzeniem może być używany zarówno w gitarze akustycznej jak i elektrycznej. Model przeznaczony jest głównie dla początkujących, a jego budowa jest banalnie prosta. Pomimo niskiej ceny, model ten wyposażony został w na tyle silną sprężynę, by utrzymywać wszystkie struny bez efektu brzęczenia.
Kapodastrem jest bardzo dobrym urządzeniem dla każdego, kto chce poszerzyć możliwości swojego instrumentu. Nie tylko podwyższa on tonację gitary, ale także pomaga on w lepszym zrozumieniu rozkładu dźwięków na całej długości gryfu naszej gitary.

  • 17 maja 2017