KAPODASTER KYSER QUICK CHANGE

Gitara jest instrumentem bardzo uniwersalnym i można tak powiedzieć zarówno o gitarę klasycznej, akustycznej jak i elektrycznej. Choć gitary te znacząco różnią się od siebie, to ich brzmienie i możliwości można w znacznym stopniu wzbogacać i poszerzać. Mowa tutaj o akcesoriach, wśród których warto wspomnieć o urządzeniu znanym jako kapodaster.
Kapodaster pozwala nam na łatwą zmianę tonacji. Działa on w taki sam sposób, jak poprzeczka która tworzymy za pomocą palca wskazującego podczas grania akordów barowych. Wystarczy założyć urządzenie tuż za progiem, na którym nam zależy.

Jeżeli założymy kapodaster na trzecim progu, to najgrubsza struna E, posiada tonację G, więc grając akord E-Dur, usłyszymy akord G-Dur.
Kapodaster znacznie poszerza możliwości i często używany jest na scenie. Czasami muzyk ma potrzebę usunięcia kapodastra podczas trwania utworu, a wówczas może to być trudne, jeśli używa się niewygodnego modelu. Z pomocą przychodzi firma Kyser i jej model Quick change.

Kapodaster ten jest bardzo wygodny i dokładny, ale jego największą zaletą jest sposób jego zakładania, czyli od góry.
Kyser quick change jest modelem, który nie tylko bardzo dokładnie utrzymuje struny, które nie będą brzęczeć, ale także pozwala zarówno na szybkie założenie jak i zdjęcie, nawet w środku trwania utworu. Kapodastra nie trzeba dodatkowo dociskać ani poprawiać, jak w przypadku używania tańszych modeli, a jego cena nie jest zbyt wygórowana, więc używać go mogą zarówno początkujący gitarzyści, jak i muzycy ze znacznie dłuższym stażem gry.

  • 17 maja 2017